Finální souboj Harry Potter a Voldemort

Harry Potter™: The Exhibition


Navštívili jsme Harry Potter™: The Exhibition ve Vídni, magickou evropskou premiérovou podívanou pro děti i dospělé a samozřejmě i pro Ráj masek. Možnost zhlédnout reálné kostýmy postav z natáčení o Harry Potterovi jsme si rozhodně nemohli nechat ujít. A samozřejmě jsme si nějakou tu rekvizitu přivezli.

Součástí výstavy byl i obrovský dárkový obchod s upomínkovými předměty od hrnečků, propisek, diářů, máslového ležáku až po stylové oblečení či hračky.

Na výstavě Harry Potter™: The Exhibition jsme nebyli jen pouhými pozorovateli, ale prošli jsme si minimálně 20 místnostmi a zažili příběh jako v prvním filmu o Harry Potterovi. Stejně jako noví studenti Bradavic, tak také my jsme měli příležitost si nasadit virtuální Moudrý klobouk a zařadit se tak do jedné ze školních kolejí – Nebelvír, Mrzimor, Havraspár či Zmijozel. Také jsme si mohli vybrat svou osudovou kouzelnickou hůlku a vhodného Patrona. Vyzkoušeli jsme si přípravu lektvaru Nápoj lásky a procvičili si všechna oblíbená kouzla. Cestou jsme se zastavili ve skleníku, zasadit si mandragoru. Vyzkoušeli jsme své famfrpálové dovednosti či let na koštěti. Navštívili jsme Hagridův srub a posadili se do jeho obrovského křesla. V průběhu výstavy jsme sbírali body pro svou kolej a zažili mnoho dobrodružství.

Celou výstavou nás provázeli kostýmy herců z různých dílů o Harry Potterovi. Přinášíme lehkou obrazovou exkurzi.

Krásný zážitek pro malé i velké mudly. Celý tým Ráje masek byl nadšen kostýmy a hned jsme do půjčovny zařadili kostým Harryho Pottera s originální kravatou, brýlemi a hůlkou. A kouzlení může začít…

Veronika z Ráje masek